پایان رقابتهای استان تهران

در پایان رقابت های قهرمانی شطرنج استان تهران در بخش آقایان "احمد عسگری زاده" با کسب 8 امتیاز از 9 دیدار، مقتدرانه و برای دومین بار به عنوان قهرمانی رسید. "علی پیلوایه" با کسب 7.5 امتیاز نایب قهرمان شد و "آرمان پورقنبرزاد" با کسب 7 امتیاز به لطف امتیازشکنی بهتر نسبت به سایر رقبا در مکان سوم قرار گرفت.

 در بخش بانوان رقابت های امسال اما شاهد رخداد ویژه ای بودیم، جایی که "میترا اصغرزاده" علی رغم قرار گرفتن در مکان اول جدول رده بندی پایانی (آن هم با کسب 6.5 امتیاز از 7 دیدار) قهرمان اعلام نشد چرا که با توجه به آیین نامه ی امسال رقابت ها، برای کسب عنوان قهرمانی می بایست اهل استان تهران می بود. این در حالی است که او در دوره ی گذشته روی سکوی دوم قهرمانی بانوان تهران ایستاد و در دوره ی گذشته اش نیز برترین بانوی این رقابت ها لقب گرفت!

 بدین ترتیب "نازنین مبرهنی" (مدافع عنوان قهرمانی) نفر دوم جدول رده بندی که 5.5 امتیاز کسب کرده بود بار دیگر به عنوان قهرمان شطرنج بانوان استان تهران معرفی گردید. استاد فیده بانوان "آناهیتا زاهدی فر" (بخت نخست قهرمانی) با همین امتیاز به علت امتیازشکنی کمتر دوم شد و "تنی خاچاطوریان" از شطرنج بازان ارامنه ی تهرانی کشورمان با کسب 5 امتیاز در مکان سوم قرار گرفت.

رقابت های قهرمانی شطرنج استان تهران امسال در بخش آقایان به گرامیداشت استاد "پرویز رحیم خانی" و در بخش بانوان به گرامیداشت استاد "مونا سلمان ماهینی" برگزار شد./آچمز

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی